DenHaag.Org

Puur Haags

Onderhoud verkeerslichten neemt gevaarlijke vormen aan

Posted by ingezonden mededeling on 20 July, 2008

Ach ja, de overheid moet nader tot de burger komen. Of misschien andersom. Den Haag is telefonisch gemakkelijk benaderbaar via het contactcentrum, en ook op de site van de gemeente kunnen over verschillende (zij het niet erg handig gerubriceerde) onderwerpen meldingen worden gedaan. Dus berichtte ik als goed burger telefonisch dat op de Machiel Vrijenhoeklaan twee zaken niet in orde waren. Eerste: drie van de vier waarschuwings-knipperlichten bij de voetgangersoversteek bij de Pyrolalaan werken er al maandenlang niet. Het koste even moeite voordat de dame die de telefoon wat geïrriteerd beantwoordde begreep wat ik bedoelde met mijn omschrijving, maar we kwamen eruit. Tweede: ter weerszijden van de kruising met de Muurbloemweg/Duinlaan staan al weer geruime tijd displays die bij nadering van een auto diens snelheid aangeven; niet altijd even nauwkeurig, misschien doordat het bij nadering van verschillende auto’s wat moeilijk wordt, maar enfin, het helpt duidelijk de snelheidsovertreders op deze verkeersweg wat in toom te houden. Helaas echter: het display aan de Kijkduinse kant is al maanden kapot. Volgens genoemde dame zou binnen vrij korte tijd aan een en ander iets worden gedaan. Dat is maanden geleden. Er is helemaal niets gedaan. Ik bespaar me nu ook maar de moeite te melden dat de klok op de kruising met de De Savornin Lohmanlaan defect is.

Dolf

10 Responses to “Onderhoud verkeerslichten neemt gevaarlijke vormen aan”

  1. Jan said

    kan veel herkennen in je betoog dolf

  2. interniek said

    En zo gaat onze mooie stad met zijn scheve verkeersborden, niet werkende verkeerslichten, ongelijke stoepen, steeds meer lijken op een Oost-Europese provinciestad. Het is ook een manier van afstemmen met Europese landen.

  3. interniek said

    Maar wie kijkt er nu naar verkeerslichten; voor € 73.000 palmen neerzetten en kijken of ze het uithouden in dit klimaat is natuurlijk ook veel belangrijker.

  4. Frits said

    Het is preventief.
    De weg naar de hel is immers geplaveid met goed begaanbare wegen en uiteraard één lange groene golf.
    Denk daar maar eens over na en dan komt u tot de conclusie dat het stadsbestuur het beste met u voor heeft met die schots en scheef liggende tegels, kuilen en gaten in de weg, een woud met verkeerslichten die allerlei gebreken vertonen en die gezamenlijk een lastig begaanbaar maar gegarandeerd traject vormen om uiteindelijk, met de nodige moeite weliswaar, de juiste weg te kunnen volgen naar het licht als dat het toevallig mocht doen.
    Laat ons bidden;
    Onze wethouder, die van uit het ijspaleis op die slecht onderhouden wegen kijkt….

  5. Frits said

    Enne ome interniek; dat prijskaartje van die palmbomen waar u het over heeft is totaal verantwoord.
    http://i34.tinypic.com/2gt96z8.gif

  6. interniek said

    @ ‘Laat ons bidden;
    Onze wethouder, die van uit het ijspaleis op die slecht onderhouden wegen kijkt….’

    Ha, ha, ha … Heb je er ook muziek bij?

  7. Wim said

    Is het nou rood of is het nou groen?
    Met het wan)beleid van Peter Smit heeft de GGD altijd wat te doen.
    http://i33.tinypic.com/2zzna61.jpg

  8. Ton said

    Het zal mij benieuwen, maar nooit geschoten is altijd mis.

    —– Original Message —–
    From: Ton
    To: p.w.m.smit@denhaag.nl
    Sent: Tuesday, July 22, 2008 1:12 PM
    Subject: Achterstallig onderhoud openbare weg, reparaties en verkeerslichten.

    Goedendag;

    Hoewel het ondoenlijk is voor de gemeente om elke dag alles te controleren, is het melden van een kapot wegdek en verkeerslichten door de inwoners onontbeerlijk voor snel herstel.

    Echter kan je op het eerste gezicht op de gemeentelijke website nergens terecht en bellen en van het kastje naar de muur sturen, wordt men gauw zat als men iets wil melden.
    En als er een digitaal formulier is, dan is het in ieder geval goed verstopt.
    Als ik in het zoekvenster –wegen- intoets dan vind ik geen klachtenformulier om gaten te melden en als ik –verkeerslichten- intoets vind ik geen formulier om kapotte lampen te melden.
    Ik wil in het zoekvenster stadsbeheer, straten of dergelijke in kunnen toetsen en dan direct een link naar een formulier zien.
    Dat lijkt me toch niet teveel gevraagd om de medewerking van de Hagenaars te kunnen krijgen.
    Tenslotte zit niemand op ongelukken, gewonden of erger te wachten.

    Waarom is er geen algemeen klachtenformulier te vinden en wordt je van de een naar de ander gestuurd?
    Dat motiveert natuurlijk niet om na 1 poging ooit nog iets te melden.
    Dus graag actie om zoiets te regelen, dat kan binnen een dag en die webmaster zit toch het grootste gedeelte van de dag van onze belastingcenten duimen te draaien.
    Dus graag zo spoedig mogelijk een algemeen portaal voor het melden van klachten over wegen, verkeerslichten etc.
    Je hoeft natuurlijk niet gelijk overál achter aan te rennen, maar het zou de burger misschien weer eens wat moed geven om zaken te melden. En dan kunnen de klachten geclusterd worden om een buurt geheel na te lopen.
    Nu is het hopeloos.
    Ik ben er na 15 minuten ook gewoon mee opgehouden omdat ik een groot gat wou melden in de Moerweg nabij de Jan Luykenlaan.
    Het stuk vanaf het Erasmusplein richting Melis Stokelaan, het drukke weggedeelte dus.

    Er blijkt dus ook een groot gat te zitten in die Haagse digitale snelweg.
    Gaarne de gemelde gaten zo spoedig mogelijk repareren.

  9. Frans said

    Ton dat kan je gewoon vergeten
    Wat jij voorstelt klinkt logisch en voor enige logica moet je hier in Den Haag natuurlijk niet wezen.

    Alle bestuurslagen zijn met onzinnige ICT projecten bezig, al die wethouders, zelfs een Bert van Alphen.
    Wat die in vredesnaam met een ICT project moet, mag de goede God weten of het moet zijn dat hij al die dakloze verslaafde criminelen met een rotgang door die digitale snelwegpolitie op wil laten pakken en ze een paar lichtjaren verder op een Parnassia planeetje wil dumpen, mag ik hopen.

    Men is in Den Haag alleen maar goed in het geld wegsmijten aan onzinnige projecten, dus vraag nou niet zoiets simpels aan die figuren als een eenvoudig klachtenformulier want dat is ver beneden hun stand.
    Ik zal je even schetsen hoe ze dat in Den Haag gaan aanpakken.
    Ze gaan eerst de kosten begroten voor het maken van zo’n klachtenportaal en daar wordt dan budget voor aangevraagd,
    Dat moet goedgekeurd worden door de gemeenteraad.
    Na de diverse ingediende moties en amendementen en een samen te stellen commissie komt het na 6 maanden opnieuw in de raad en na wat populistisch gemor gaat men dan akkoord.

    Dat wordt het portaal opgetuigd.
    De procedure wordt onmiskenbaar als volgt;
    U moet u eerst aanmelden bij de gemeente Den Haag.
    In plaats van uw DIGID gaan we iets geheel nieuws verzinnen.
    U kunt u digitaal aanmelden met naam en adres en dan krijgt u over de post een formulier met uw inlogcode die natuurlijk geheel afwijkt met wat gangbaar is.
    Vervolgens kunt u inloggen en dan wordt u doorgeleid naar een op hun manier beveiligde site die qua veiligheid zo lek is als een mandje.
    Dan moet u een link activeren.
    Vervolgens komt u dan op het portaal en dan wordt u doorgeleid naar de gemeentelijke website.
    Waaruit blijkt dat u geen klachten kunt invoeren.
    Vanwege het gebrek aan klachten wordt het portaal na 1 jaar weer opgeheven.
    Er is dan nog geen gat in een wegdek herstelt maar ze zijn wel bijna 2 jaar bezig geweest.
    Want waarom zou je, je houden aan de regels voor je website die van overheidswege gepropageerd worden, terwijl je hier geheel op je éigen manier, de boel in het honderd kan laten lopen?

    http://www.webrichtlijnen.nl/

    Zie ook de onnavolgbare gang van zaken op die smartsite van Den Haag.

    http://snipurl.com/330ek

  10. Dat de gemeente van zijn ICT een puinhoop maakt is mij bekend daar ik ooit bij de gemeente werkte als ICT-er. In feite hoeft dat niet daar de haagse hogeschool nog altijd een HIO heeft en da’s hoger Informatica Onderwijs naar het schijnt. Zo verbaast het mij dat op dezelfde hogeschool er een afdeling is die bouwkunde schijnt te geven maar nooit ingeschakeld zal worden bij het bouwen van een stadshuis bijvoorbeeld. Kortom de gemeente zou door participatie van zijn scholen een boel werk kunnen laten doen wat nu door onzinnige procedures links blijft liggen. De politiek wil klaarblijkelijk niet geloven in onze eigen kracht omdat de politiek niet wil luisteren naar de eigen bevolking, die kon het wel eens anders zien en concurentie is nou eenmaal niet gewenst bij regenten. Taaie materie voor onze oppperregent Baldeswing(h) maar die is palmbomen aan het beklimmen om er voor te zorgen dat er geen kokosnoten op zijn dienstauto vallen(een net spannen op het autodak wil ook helpen maar da’s wel erg simpel geredeneerd).

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <pre> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>